Yageo Group C0805C101K3GACTU
SMD Comm C0G 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±10% 100pF
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C0805C101K3GACTU.
IHS
Datasheet22 pages2 years ago
Upverter
element14 APAC
Newark
Farnell
Inventory History
3 month trend:
+23.71%