Yageo Group C0603X332K5REC7411
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 3300pF 0603 X7R 10%
Production
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C0603X332K5REC7411.
IHS
Datasheet23 pages5 years ago
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group C0603X332K5REC7411 provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0033uF, Surface Mount, 0603