Yageo Group C0402C330F5GACAUTO7411
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 1% +Tol, 1% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 3.3e-05uF, Surface Mount, 0402
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetC0402C330F5GACAUTO7411050K
3d
FarnellC0402C330F5GACAUTO7411050KTape & Reel
16h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C0402C330F5GACAUTO7411.
IHS
Datasheet18 pages2 years ago
Farnell
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group C0402C330F5GACAUTO7411 provided by its distributors.
CAP, MLCC, 33PF, 50V, C0G/NP0, 0402;