Yageo Group A781MS277M1VLAS022
Surface Mount Hybrid Aluminum Polymer Capacitor Automotive AEC-Q200
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group A781MS277M1VLAS022.
IHS
Datasheet18 pages2 years ago
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
-2.02%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2022-01-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group A781MS277M1VLAS022 provided by its distributors.
270¦ÌF 35V ¡À20% 4.6mm 22m¦¸ 2000h@ 135¡ãC 2.98A@ 100Hz,7.45A@ 100 kHz SMD 10.3mm*10.3mm*12.7mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Surface Mount, 4141
HYBRID POLYMER ALUMINIUM ELECTROLYTIC;
Capacitor, 270UF, 35V, ALU ELEC, HYBRID, SMD;
CAP ALUM HYB 270UF 20% 35V SMD