Knowles VPDR302W332K1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 3000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0033uF, Surface Mount, 1812
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles VPDR302W332K1GV001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Inventory History
3 month trend:
+184%
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2018-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles VPDR302W332K1GV001E provided by its distributors.
Capacitors Hvs Pme, 1812, X7R, 3000V, 3300Pf±10%, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape |Johanson Dielectrics VPDR302W332K1GV001E
CAP CER 3300PF 3KV X7R 1812
HI V MLCC 1812,3300pF,±10%,3KV