Knowles VPDR202W471K1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 2000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00047uF, Surface Mount, 1812
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles VPDR202W471K1GV001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Newark
Inventory History
3 month trend:
-24.57%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles VPDR202W471K1GV001E provided by its distributors.
Capacitors HVS PME, 1812, X7R, 2000V, 470pF±10%, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Embossed Tape
CAP, MLCC, 470PF, X7R, 2KV, 1812;
Capacitor Ceramic 470Pf 2000V, X7R, 10%, 1812; Capacitance:470Pf; Voltage(Dc):2Kv; Capacitor Case/Package:1812 [4532 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:S43 Series; Product Width:3.2Mmrohs Compliant: Yes |Johanson Dielectrics VPDR202W471K1GV001E