Knowles VPDR202W332K1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 2000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0033uF, Surface Mount, 1812
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles VPDR202W332K1GV001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Newark
Inventory History
3 month trend:
+13.17%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles VPDR202W332K1GV001E provided by its distributors.
Capacitors HVS PME, 1812, X7R, 2000V, 3300pF±10%, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Embossed Tape
3.3nF ¡À10% X7R 2KV 1812 4.5mm*3.18mm
HI V MLCC 1812,3300pF,±10%,2KV
CAPACITOR CERAMIC 3300PF 2000V, X7R, 10%, 1812; Capacitance:3300pF; Voltage(DC):2kV; Capacitor Case / Package:1812 [4532 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:S43 Series; Qualification:- RoHS Compliant: Yes