Knowles QSCT251Q8R2B1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 1.2195% +Tol, 1.2195% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000082uF, Surface...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCT251Q8R2B1GV001E.
3 month trend:
-3.02%
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCT251Q8R2B1GV001E provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 1.2195% +Tol, 1.2195% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000082uF, Surface Mount, 0805
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0805, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 8.2Pf±0.1Pf, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCT251Q8R2B1GV001E
8.2pF ¡À0.1pF C0G(NP0) 250V 0805 2.03mm*1.27mm
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0805