Knowles QSCT251Q820G1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 2% +Tol, 2% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 8.2e-05uF, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCT251Q820G1GV001E.
3 month trend:
-0.25%
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCT251Q820G1GV001E provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0805, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 82Pf±2%, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCT251Q820G1GV001E
82pF ¡À2% C0G(NP0) 250V 0805 2.03mm*1.27mm
HI-Q MLCC 0805,82PF,+/-2PERCENTAGE;