Knowles QSCT251Q3R0B1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 3.3333% +Tol, 3.3333% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000003uF, Surface...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCT251Q3R0B1GV001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Inventory History
3 month trend:
-25.22%
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCT251Q3R0B1GV001E provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 3.3333% +Tol, 3.3333% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000003uF, Surface Mount, 0805
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0805, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 3.0Pf±0.1Pf, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCT251Q3R0B1GV001E
3pF ¡À0.1pF C0G(NP0) 250V 0805 2.03mm*1.27mm
CAP CER 3PF 250V NP0 0805
HI-Q MLCC 0805,3PF,+/-0.1;