Knowles QSCT251Q221J1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00022uF, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCT251Q221J1GV001E.
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCT251Q221J1GV001E provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0805, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 220Pf±5%, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCT251Q221J1GV001E
CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 0805
HI-Q MLCC 0805,220PF,+/-5PERCENTAGE;