Knowles QSCT251Q151G1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 2% +Tol, 2% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCT251Q151G1GV001E.
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCT251Q151G1GV001E provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0805, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 150Pf±2%, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCT251Q151G1GV001E
CAP CER 150PF 250V NP0 0805
HI-Q MLCC 0805,150PF,+/-2PERCENTAGE;