Knowles QSCT251Q150F1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 1% +Tol, 1% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 1.5e-05uF, Surface Mount, 0805
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCT251Q150F1GV001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCT251Q150F1GV001E provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0805, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 15Pf±1%, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCT251Q150F1GV001E
CAP CER 15PF 250V NP0 0805
HI-Q MLCC 0805,15PF,+/-1PERCENTAGE;