Knowles QSCT251Q101J1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCT251Q101J1GV001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Inventory History
3 month trend:
-10.25%
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCT251Q101J1GV001E provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0805, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 100Pf±5%, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCT251Q101J1GV001E
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0805
100pF ¡À5% C0G(NP0) 250V 0805 2.03mm*1.27mm
HI-Q MLCC 0805,100PF,+/-5PERCENTAGE;