Knowles QSCT251Q0R7B1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 14.2857% +Tol, 14.2857% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000007uF, Surface...
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCT251Q0R7B1GV001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Inventory History
3 month trend:
+39.61%
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCT251Q0R7B1GV001E provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 14.2857% +Tol, 14.2857% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000007uF, Surface Mount, 0805
0.7pF ¡À0.1pF C0G(NP0) 250V 0805 2.03mm*1.27mm
CAP CER 0.7PF 250V NP0 0805
HI-Q MLCC 0805,0.7PF,+/-0.1;
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0805, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 0.7Pf±0.1Pf, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCT251Q0R7B1GV001E