Knowles QSCT251Q0R5B1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 5e-07uF, Surface Mount, 0805
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCT251Q0R5B1GV001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Inventory History
3 month trend:
-1.36%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCT251Q0R5B1GV001E provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0805, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 0.5Pf±0.1Pf, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCT251Q0R5B1GV001E
CAP CER 0.5PF 250V NP0 0805