Knowles QSCP251Q820G1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 2% +Tol, 2% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 8.2e-05uF, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q820G1GV001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
element14 APAC
Newark
Inventory History
3 month trend:
-20.28%
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q820G1GV001T provided by its distributors.
Capacitors High-Q MLC S-Series, 0603, Hi-Q NP0/C0G, 250V, 82pF±2%, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Paper Tape
CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 0603
CERAMIC CAPACITOR 82PF 250V, C0G, 2%, 0603, FULL REEL; Capacitance:82pF; Voltage Rating:250V; Product Range:S Series; Capacitance Tolerance:± 2%; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:0603 [1608 Metric]; Series Name:SRoHS Compliant: Yes