Knowles QSCP251Q4R3B1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 2.3256% +Tol, 2.3256% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000043uF, Surface...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q4R3B1GV001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Newark
Inventory History
3 month trend:
-18.25%
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q4R3B1GV001T provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 2.3256% +Tol, 2.3256% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000043uF, Surface Mount, 0603
Capacitors High-Q MLC S-Series, 0603, Hi-Q NP0/C0G, 250V, 4.3pF±0.1pF, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Paper Tape
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603
HI-Q MLCC 0603,4.3PF,+/-0.1;
Capacitor Rf Ceramic 4.3Pf 250V 0.1Pf, C0G; Capacitance:4.3Pf; Voltage Rating:250V; Product Range:S Series; Capacitance Tolerance:± 0.1Pf; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:0603 [1608 Metric]; Filter Terminals:Smdrohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCP251Q4R3B1GV001T