Knowles QSCP251Q3R3B1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 3.0303% +Tol, 3.0303% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000033uF, Surface...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q3R3B1GV001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Newark
Inventory History
3 month trend:
+236%
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q3R3B1GV001T provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 3.0303% +Tol, 3.0303% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000033uF, Surface Mount, 0603
3.3pF ¡À0.1pF C0G(NP0) 250V 0603 1.57mm*810¦Ìm*970¦Ìm
Capacitors High-Q MLC S-Series, 0603, Hi-Q NP0/C0G, 250V, 3.3pF±0.1pF, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Paper Tape
CAP CER 3.3PF 250V C0G/NP0 0603
0603 MLCC 3.3pF 250V +/-0.1pF HI-Q NPO
CAPACITOR RF CERAMIC 3.3PF 250V 0.1pF, C0G, FULL REEL; Capacitance:3.3pF; Voltage Rating:250V; Product Range:S Series; Capacitance Tolerance:± 0.1pF; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:0603 [1608 Metric] RoHS Compliant: Yes