Knowles QSCP251Q3R0B1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 3.3333% +Tol, 3.3333% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000003uF, Surface...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q3R0B1GV001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
element14 APAC
Newark
Inventory History
3 month trend:
-83.56%
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2021-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q3R0B1GV001T provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 3.3333% +Tol, 3.3333% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000003uF, Surface Mount, 0603
Capacitors High-Q MLC S-Series, 0603, Hi-Q NP0/C0G, 250V, 3pF±0.1pF, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Paper Tape
0603 MLCC 3pF 250V +/-0.1pF HI-Q NPO
CAPACITOR RF CERAMIC 3PF 250V 0.1pF, C0G; Capacitance:3pF; Voltage Rating:250V; Product Range:S Series; Capacitance Tolerance:± 0.1pF; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:0603 [1608 Metric]; Filter Terminals:SMD RoHS Compliant: Yes