Knowles QSCP251Q360G1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 2% +Tol, 2% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 3.6e-05uF, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q360G1GV001T.
3 month trend:
-18.19%
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q360G1GV001T provided by its distributors.
Capacitors High-Q MLC S-Series, 0603, Hi-Q NP0/C0G, 250V, 36pF±2%, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Paper Tape
HI-Q MLCC 0603,36PF,+/-2PERCENTAGE ROHS COMPLIANT: YES
CAP CER 36PF 250V C0G/NP0 0603
36pF ¡À2% C0G(NP0) 250V 0603 1.57mm*810¦Ìm