Knowles QSCP251Q2R0A1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 2.5% +Tol, 2.5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 2e-06uF, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q2R0A1GV001T.
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q2R0A1GV001T provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0603, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 2.0Pf±0.05Pf, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Paper Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCP251Q2R0A1GV001T
CAP CER 2PF 250V NP0 0603
HI-Q MLCC 0603,2PF,+/-0.05;