Knowles QSCP251Q220G1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 2% +Tol, 2% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 2.2e-05uF, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q220G1GV001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Newark
Inventory History
3 month trend:
+777%
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q220G1GV001T provided by its distributors.
Capacitors High-Q MLC S-Series, 0603, Hi-Q NP0/C0G, 250V, 22pF±2%, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Paper Tape
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 0603
22pF ¡À2% C0G(NP0) 250V 0603 1.57mm*810¦Ìm
HI-Q MLCC 0603,22PF,+/-2PERCENTAGE;
Capacitor Rf Ceramic 22Pf 250V 2%, C0G, Full Reel; Capacitance:22Pf; Voltage Rating:250V; Product Range:S Series; Capacitance Tolerance:± 2%; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:0603 [1608 Metric]; No. Of Pins:2Pinsrohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCP251Q220G1GV001T