Knowles QSCP251Q1R8C1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 13.8889% +Tol, 13.8889% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000018uF, Surface...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q1R8C1GV001T.
3 month trend:
Restocked
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q1R8C1GV001T provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 13.8889% +Tol, 13.8889% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000018uF, Surface Mount, 0603
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0603
HI-Q MLCC 0603,1.8PF,+/-0.25;
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0603, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 1.8Pf±0.25Pf, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Paper Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCP251Q1R8C1GV001T