Knowles QSCP251Q1R3B1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 7.6923% +Tol, 7.6923% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000013uF, Surface...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q1R3B1GV001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Newark
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
+417%
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q1R3B1GV001T provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 7.6923% +Tol, 7.6923% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000013uF, Surface Mount, 0603
Capacitors High-Q MLC S-Series, 0603, Hi-Q NP0/C0G, 250V, 1.3pF±0.1pF, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Paper Tape
CAP CER 1.3PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitor Rf Ceramic 1.3Pf 250V 0.1Pf, C0G; Capacitance:1.3Pf; Voltage Rating:250V; Product Range:S Series; Capacitance Tolerance:± 0.1Pf; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:0603 [1608 Metric]; Filter Terminals:Smdrohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCP251Q1R3B1GV001T