Knowles QSCP251Q180F1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 1% +Tol, 1% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 1.8e-05uF, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q180F1GV001T.
3 month trend:
-48.72%
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q180F1GV001T provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0603, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 18Pf±1%, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Paper Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCP251Q180F1GV001T
CAP CER 18PF 250V NP0 0603
HI-Q MLCC 0603,18PF,+/-1PERCENTAGE;