Knowles QSCP251Q150J1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 1.5e-05uF, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q150J1GV001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Newark
Inventory History
3 month trend:
-11.55%
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2021-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q150J1GV001T provided by its distributors.
Capacitors High-Q MLC S-Series, 0603, Hi-Q NP0/C0G, 250V, 15pF±5%, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Paper Tape
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 0603
15pF ¡À5% C0G(NP0) 250V 0603 1.57mm*810¦Ìm
HI-Q MLCC 0603,15PF,+/-5PERCENTAGE;
Mlcc Capacitor, 15Pf, 250V, C0G/Np0, 5%, 0603; Capacitance:15Pf; Voltage Rating:250V; Product Range:S Series; Capacitance Tolerance:± 5%; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:0603 [1608 Metric]; Msl:Msl 1 - Unlimitedrohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCP251Q150J1GV001T