Knowles QSCP251Q101K1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q101K1GV001T.
3 month trend:
-14.80%
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q101K1GV001T provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0603, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 100Pf±10%, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Paper Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCP251Q101K1GV001T
CAP CER 100PF 250V NP0 0603
HI-Q MLCC 0603,100PF,+/-10PERCENTAGE;