Knowles QSCP251Q0R8C1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 31.25% +Tol, 31.25% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 8e-07uF, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q0R8C1GV001T.
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q0R8C1GV001T provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0603, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 0.8Pf±0.25Pf, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Paper Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCP251Q0R8C1GV001T
CAP CER 0.8PF 250V NP0 0603