Knowles QSCP251Q0R6B1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 16.6667% +Tol, 16.6667% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000006uF, Surface...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q0R6B1GV001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q0R6B1GV001T provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 16.6667% +Tol, 16.6667% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000006uF, Surface Mount, 0603
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0603, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 0.6Pf±0.1Pf, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Paper Tape |Johanson Technology QSCP251Q0R6B1GV001T
0603 MLCC 0.6pF 250V +/-0.1pF HI-Q NPO
CAP, 0.6PF, 250V, C0G/NP0, 0603; Capacitance: 0.6pF; Voltage Rating: 250V; Product Range: -; Capacitance Tolerance: ± 0.1pF; Operating Temperature Max: 125°C; Capacitor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Automotive Qualification