Knowles QSCP251Q0R4B1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 25% +Tol, 25% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 4e-07uF, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QSCP251Q0R4B1GV001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
-14.46%
Descriptions
Descriptions of Knowles QSCP251Q0R4B1GV001T provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0603, Hi-Q Np0/C0G, 250V, 0.4Pf±0.1Pf, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Paper Tape |Johanson Technology QSCP251Q0R4B1GV001T
0.4pF ¡À0.1pF C0G(NP0) 250V 0603 1.57mm*810¦Ìm
0603 MLCC 0.4pF 250V +/-0.1pF HI-Q NPO
CAP, 0.4PF, 250V, C0G/NP0, 0603; Capacitance: 0.4pF; Voltage Rating: 250V; Product Range: -; Capacitance Tolerance: ± 0.1pF; Operating Temperature Max: 125°C; Capacitor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Automotive Qualification