Knowles QEDB501Q680J1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000068uF, Surface Mount, 1111
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QEDB501Q680J1GV001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Farnell
Inventory History
3 month trend:
-5.34%
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QEDB501Q680J1GV001E provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc E-Series, 1111, Hi-Q Np0/C0G, 500V, 68Pf±5%, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape |Johanson Technology QEDB501Q680J1GV001E
CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 1111
CAP, 68PF, 500V, 5%, C0G/NP0, 1111, SMD; Capacitance: 68pF; Voltage Rating: 500V; Product Range: E Series; Capacitance Tolerance: ± 5%; Operating Temperature Max: 125°C; Capacitor Case Style: 1111 [2828 Metric]; Automotive Qua