Knowles QEDB501Q1R0B1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000001uF, Surface Mount, 1111
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QEDB501Q1R0B1GV001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Inventory History
3 month trend:
-59.57%
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QEDB501Q1R0B1GV001E provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc E-Series, 1111, Hi-Q Np0/C0G, 500V, 1.0Pf±0.1Pf, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QEDB501Q1R0B1GV001E
CAP CER 1PF 500V C0G/NP0 1111