Knowles QEDB501Q101J1GV001E
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 1111
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles QEDB501Q101J1GV001E.
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles QEDB501Q101J1GV001E provided by its distributors.
Capacitors High-Q Mlc E-Series, 1111, Hi-Q Np0/C0G, 500V, 100Pf±5%, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Embossed Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QEDB501Q101J1GV001E
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1111
HIQ MLCC 1111,100PF,+/-5PERCENTAGE,500V;