Knowles LRW0805WJR22GG001E
WireWound Inductors, 0805, 220nH±5%, 400mA, Ni/Au (RoHS), No Mark, 7" Reel Embossed Tape
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRW0805WJR22GG001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
RFMW
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.40.00
Introduction Date2022-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRW0805WJR22GG001E provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.22uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
FIXED IND 220NH 400MA 1 OHM SMD
INDUCTOR RF WW, 220NH, 5%, 0805; Inductance: 220nH; Product Range: -; DC Current Rating: 400mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 1ohm; Inductance Tolerance: