Knowles LRW0805WC2N7GG001E
WireWound Inductors, 0805, 2.7nH±0.2nH, 800mA, Ni/Au (RoHS), No Mark, 7" Reel Embossed Tape
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRW0805WC2N7GG001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
RFMW
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.40.00
Introduction Date2018-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRW0805WC2N7GG001E provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.0027uH, 7.4074%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
FIXED IND 2.7NH 800MA 80MOHM SMD
RF WWI, 0805, 2.7nH,±0.2