Knowles LRW0603WJ68NGG001E
WireWound Inductors, 0603, 68nH±5%, 600mA, Ni/Au (RoHS), No Mark, 7" Reel Embossed Tape
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRW0603WJ68NGG001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
RFMW
Farnell
Descriptions
Descriptions of Knowles LRW0603WJ68NGG001E provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
FIXED IND 68NH 600MA 340MOHM SMD
INDUCTOR RF WW, 68NH, 5%, 0603; Inductance: 68nH; Product Range: -; DC Current Rating: 600mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.34ohm; Inductance Tolerance