Knowles LRW0603WJ39NGG001E
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRW0603WJ39NGG001E.
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.40.00
Introduction Date2022-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRW0603WJ39NGG001E provided by its distributors.
FIXED IND 39NH 600MA 250MOHM SMD
Wirewound Inductors, 0603, 39Nh±5%, 600Ma, Ni/Au (Rohs), No Mark, 7" Reel Embossed Tape |Johanson Technology LRW0603WJ39NGG001E
INDUCTOR RF WW, 39NH, 5%, 0603; Inductance: 39nH; Product Range: -; DC Current Rating: 600mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.25ohm; Inductance Tolerance