Knowles LRW0603WG47NGG001E
WireWound Inductors, 0603, 47nH±2%, 600mA, Ni/Au (RoHS), No Mark, 7" Reel Embossed Tape
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRW0603WG47NGG001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
RFMW
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.40.00
Introduction Date2018-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRW0603WG47NGG001E provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
FIXED IND 47NH 600MA 280MOHM SMD
RF WWI, 0603, 47nH,±2%