Knowles LRW0603WG18NGG001E
WireWound Inductors, 0603, 18nH±2%, 700mA, Ni/Au (RoHS), No Mark, 7" Reel Embossed Tape
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRW0603WG18NGG001E.
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.40.00
Introduction Date2018-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRW0603WG18NGG001E provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.018uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
FIXED IND 18NH 700MA 170MOHM SMD
RF WWI, 0603, 18nH,±2%