Knowles LRW0603WG10NGG001E
WireWound Inductors, 0603, 10nH±2%, 700mA, Ni/Au (RoHS), No Mark, 7" Reel Embossed Tape
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRW0603WG10NGG001E.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
RFMW
element14 APAC
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRW0603WG10NGG001E provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.01uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
FIXED IND 10NH 700MA 130MOHM SMD
INDUCTOR RF WW, 10NH, 2%, 0603; Inductance: 10nH; Product Range: L-14W Series; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.13ohm; Inductanc