Knowles LRW0402WJ20NGG001T
WireWound Inductors, 0402, 20nH±5%, 420mA, Ni/Au (RoHS), No Mark, 7" Reel Paper Tape
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRW0402WJ20NGG001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
RFMW
Introduction Date2022-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRW0402WJ20NGG001T provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.02uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
FIXED IND 20NH 420MA 250MOHM SMD
RF WWI, 0402, 20nH,±5%