Knowles LRW0402WG40NGG001T
Wirewound Inductors, 0402, 40Nh±2%, 320Ma, Ni/Au (Rohs), No Mark, 7" Reel Paper Tape |Johanson Technology...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRW0402WG40NGG001T.
Introduction Date2018-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRW0402WG40NGG001T provided by its distributors.
Wirewound Inductors, 0402, 40Nh±2%, 320Ma, Ni/Au (Rohs), No Mark, 7" Reel Paper Tape |Johanson Technology LRW0402WG40NGG001T
FIXED IND 40NH 320MA 438MOHM SMD
General Purpose Inductor
RF WWI, 0402, 40nH,±2%