Knowles LRW0402WG27NGG001T
WireWound Inductors, 0402, 27nH±2%, 400mA, Ni/Au (RoHS), No Mark, 7" Reel Paper Tape
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRW0402WG27NGG001T.
RFMW
Inventory History
3 month trend:
-1.34%
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.40.00
Introduction Date2018-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRW0402WG27NGG001T provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.027uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
FIXED IND 27NH 400MA 298MOHM SMD
FIXED IND 27NH 400MA 298 MOHM
RF WWI, 0402, 27nH,±2%