Knowles LRW0402WG24NGG001T
General Purpose Inductor, 0.024uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRW0402WG24NGG001T.
Introduction Date2018-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRW0402WG24NGG001T provided by its distributors.
Wirewound Inductors, 0402, 24Nh±2%, 400Ma, Ni/Au (Rohs), No Mark, 7" Reel Paper Tape |Johanson Technology LRW0402WG24NGG001T
FIXED IND 24NH 400MA 300MOHM SMD
RF WWI, 0402, 24nH,±2%