Knowles LRC0603CS4N7GV001T
Ceramic Inductor, 0603, 4.7nH±0.3nH, 300mA, Ni/Sn (RoHS), No Mark, 7" Reel Paper Tape
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRC0603CS4N7GV001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
RFMW
Inventory History
3 month trend:
+7.54%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.40.00
Introduction Date2018-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRC0603CS4N7GV001T provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 6.383%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
FIXED IND 4.7NH 300MA 300MOHM SM
FIXED IND 4.7NH 300MA 300 MOHM