Knowles LRC0603CS1N0GV001T
Ceramic Inductor, 0603, 1.0nH±0.3nH, 300mA, Ni/Sn (RoHS), No Mark, 7" Reel Paper Tape
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRC0603CS1N0GV001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
RFMW
Inventory History
3 month trend:
-100%
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.40.00
Introduction Date2018-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRC0603CS1N0GV001T provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.001uH, 30%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
FIXED IND 1NH 300MA 100 MOHM SMD
Inductor, 1Nh, 300Ma, 0.3Nh, 13Ghz; Inductance:1Nh; Dc Resistance Max:100Mohm; Self Resonant Frequency:-; Dc Current Rating:300Ma; Inductor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Product Range:L-14C Series; Inductance Tolerance:± 0.3Nh Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology LRC0603CS1N0GV001T