Knowles LRC0402CS4N7GV001T
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 6.383%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRC0402CS4N7GV001T.
RFMW
Newark
Inventory History
3 month trend:
+170%
Introduction Date2018-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRC0402CS4N7GV001T provided by its distributors.
Ceramic Inductor, 0402, 4.7nH±0.3nH, 300mA, Ni/Sn (RoHS), Orientation Mark Full Marking, 7" Reel Paper Tape
FIXED IND 4.7NH 300MA 240MOHM SM
FIXED IND 4.7NH 300MA 240 MOHM
Surface Mount Ceramic Inductor
Inductor Rf, 4.7Nh, 0.3Nh, 6Ghz, Smd, Full Reel; Inductance:4.7Nh; Dc Resistance Max:0.24Ohm; Self Resonant Frequency:100Mhz; Dc Current Rating:300Ma; Inductor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Product Range:L-07C Series Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology LRC0402CS4N7GV001T