Knowles LRC0402CS4N3GV001T
General Purpose Inductor, 0.0043uH, 6.9767%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRC0402CS4N3GV001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Farnell
3 month trend:
+45.09%
Introduction Date2018-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRC0402CS4N3GV001T provided by its distributors.
100MHz 6GHz 300mA 8@100MHz 4.3nH 240m¦¸ ¡À0.3nH 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
Ceramic Inductor, 0402, 4.3Nh±0.3Nh, 300Ma, Ni/Sn (Rohs), Orientation Mark Full Marking, 7" Reel Paper Tape |Johanson Technology LRC0402CS4N3GV001T
FIXED IND 4.3NH 300MA 240MOHM SM
FIXED IND 4.3NH 300MA 240 MOHM
INDUCTOR RF, 4.3NH, +/-0.3NH, 0402; Inductance: 4.3nH; Product Range: -; DC Current Rating: 300mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 0.24ohm; Inductance Tol