Knowles LRC0402CS1N8GV001T
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 16.6667%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRC0402CS1N8GV001T.
3 month trend:
+449%
Introduction Date2018-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRC0402CS1N8GV001T provided by its distributors.
100MHz 14GHz 300mA 8@100MHz 1.8nH 140m¦¸ ¡À0.3nH 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
Ceramic Inductor, 0402, 1.8Nh±0.3Nh, 300Ma, Ni/Sn (Rohs), Orientation Mark Full Marking, 7" Reel Paper Tape |Johanson Technology LRC0402CS1N8GV001T
FIXED IND 1.8NH 300MA 140MOHM SM
FIXED IND 1.8NH 300MA 140 MOHM
INDUCTOR RF, 1.8NH, +/-0.3NH, 0402; Inductance: 1.8nH; Product Range: -; DC Current Rating: 300mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 0.14ohm; Inductance Tol